piątek, 19 października 2012

Rozpoczęły się zajęcia dodatkowe

    W ubiegłym tygodniu dzieci z poszczególnych grup poznały dwie nowe ciocie- Grażynkę i Martę, które będą prowadziły zajęcia z rytmiki i języka angielskiego. W piątek miały też pierwszą gimnastykę korekcyjną ze znaną już sobie ciocią Ewą. Dodatkowo, z początkiem października rozpoczęła się długo oczekiwana religia z uwielbianą przez przedszkolaki ciocią Basią. Poniżej przedstawiamy próbkę takich zajęć w postaci filmików nagranych w czasie rytmiki i zdjęć z gimnastyki korekcyjnej.
                                                                                                        Anna Augustyniak

                                         



Pierwsze zajęcia biblioteczne już się odbyły

    Październik stał się dla najstarszych przedszkolaków miesiącem inaugurującym comiesięczne zajęcia biblioteczne odbywające się w Czytelni Bibliotek Miejskiej (Oddział dla dzieci). Pierwsza biblioteczna lekcja dotyczyła zwierząt gospodarskich, ale nie tylko, zdobywały również wiadomości na temat pochodzenia różnych produktów spożywczych i przemysłowych (nabiał, pieczywo, cukier, wełna). Niewątpliwie największą atrakcją był dla przedszkolaków kurs rysunku- nauczyły się rysować świnkę:)
                                                                                                                                    Anna Augustyniak
Krasnoludki







Pszczółki




 Delfinki





środa, 17 października 2012

Przedszkolaki na Uniwersytecie

      Drugiego października przedszkolaki z grupy " Aniołki" miały okazję odwiedzić piotrkowską Uczelnię - Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego. Pierwszą atrakcją, z jaką się spotkały, było zwiedzenie czytelni, gdzie mogły usiąść w ławkach i poczuć się jak prawdziwi studenci. Dzieci zainteresowało także ksero.  Mogliśmy też na chwilkę posłuchać wykładu prof. Arkadiusza Adamczyka. Następnie udaliśmy się do sali historycznej , gdzie czekała na przedszkolaków cała gama atrakcji. Mogliśmy przymierzyć hełmy, furażerki, rogatywki, mundur, plecak żołnierzy różnych wojsk, zagrać na trąbce,  oraz „popróbować się z mieczem”. Zainteresowanie dzieci wzbudziła również makieta Biskupca. Niewątpliwie atrakcją była przejażdżka windą. Na koniec naszej wizyty  prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego uroczyście wręczył dzieciom birety i pamiątkowe dyplomy. Dzieci nie pozostały dłużne i oznaczyły prodziekana dyplomem "Przyjaciela przedszkolaków". To pełne wrażeń wyjście nie tylko podobało się chłopcom ale również i odważnym dzieczynkom, Nikola Gajewska stwierdziła, że plecak wcale nie jest ciężki, a Szymon Małecki, że jeszcze tutaj wrócimy za dwa tygodnie.                                                                                                                                                                                                                                                                                   Składamy serdecznie podziękowania wszystkim tym, dzięki którym to wyjście było możliwe: Panu prodziekanowi Wydziału Filologiczno-Historycznego dr Januszowi Budzińskiemu, Pani wicedyrektor Instytutu Filologii Polskiej dr Lidii Pacan-Bonarek, studentom i absolwentom historii: Panom Jakubowi Czerwińskiemu, Tomaszowi Lipiec oraz mgr Łukaszowi Politańskiemu za zorganizowanie takiej wystawy, oraz studentkom historii i filologi polskiej Paniom Monice Świdzińskiej, Ewelinie Dajcz i Angelinie Madej-za pomoc w opiece.
                                                                                                                           Ewa Książczyk























 

poniedziałek, 15 października 2012

Krasnoludki i Pszczółki w wiosce indiańskiej- Tatanka


8 października dzieci z grup PSZCZÓŁKI i KRASNOLUDKI wyruszyły w podróż do tajemniczego i kolorowego świata Indian. W Wiosce Indiańskiej „Tatanka” w Solcy Małej powitali nas przewodnicy ubrani w prawdziwe indiańskie stroje. Naszą podróż po fascynującym świecie Indian rozpoczęliśmy od pobytu w ogromnym namiocie tipi i malowania twarzy. Tak przygotowani wyruszyliśmy na zwiedzanie wioski. Wśród kilkunastu indiańskich tipi mogliśmy poczuć i zobaczyć jak wyglądało codzienne życie Indian. Ogromne wrażenie wywarło na nas muzeum z jedną z największych kolekcji indiańskiego rękodzieła. Z zainteresowaniem oglądaliśmy stroje, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne i zabawki. Swoje umiejętności mogliśmy sprawdzić biorąc udział w różnorodnych konkurencjach na indiańskim torze przeszkód. Polowaliśmy na bizony, strzelaliśmy z łuku i rzucaliśmy rzutkami do celu. Ogromne emocje wzbudziły wyścigi żółwi. Bardzo spodobały nam się także indiańskie tańce. Potem zjedliśmy pyszne, upieczone na ognisku kiełbaski. Nasz pobyt w Wiosce Indiańskiej zakończyliśmy zwiedzaniem mini zoo.
    Dziękujemy za pomoc podczas wycieczki: Pani Agacie Kozłowskiej oraz babci Kubusia Hajduka.

                                                                                                                                       Joanna Zielińska